وبلاگ شخصی 'خادم الشهدا' جلال رنجبران
تقدیم به سالار شهیدان حضرت اباعبدالله(ع) و شهدای هشت سال دفاع مقدس

                                            


شهید عبدالحمید انشایی در 14 تیر 1336 در شهرستان فسا متولد شد. او كه پدر بزرگش روحانی با ایمان و مشهوری بود در محیطی مذهبی و سالم پرورش یافت و در كنار تحصیل در مدرسه به فراگیری علوم اسلامی و قرآن كوشش به سزایی داشت. پس از اخذ دیپلم ریاضی در سال 1354 وارد مدرسه عالی مدیریت و حسابداری اصفهان گردید و پس از یكسال در دانشكده آمار و اقتصاد مشغول فراگیری علوم مربوطه شد. او در طول مدت تحصیل در دانشكده به مبارزه علیه رژیم شاه پرداخت و پس از پیروزی انقلاب از اعضای دانشجویان خط امام (انجمن اسلامی) گردید و به فعالیتهای انقلابی و اسلامی پرداخت. او طی حكمی از طرف مسئولین انقلاب در اصفهان مامور تشكیل كمیته اسلامی شهر گلپایگان و حومه آن گشت.
عبدالحمید در سال 1359 تحصیلات خویش را به پایان رساند و موفق به اخذ مدرك لیسانس از دانشكده آمار و اقتصاد اصفهان گردید و از همانجا به اتفاق بیشتر همكلاسی‌های دانشگاهیش داوطلبانه آماده خدمت به كشور شد. عبدالحمید در مركز پیاده شیراز مشغول خدمت گردید و پس از طی دوره آموزش به درجه ستواندومی نائل آمد و به گردان 191 منتقل شد. در همانجا زمانی كه خرمشهر به دست نیروهای عراقی افتاد و او از طرف مركز پیاده به ماهشهر و شادگان عزیمت نمود پس از مدتی فعالیت در آنجا به اتفاق واحد خود جهت انجام ماموریت به كردستان اعزام می‌‌شود تا با گروهك‌‌های ضد انقلاب نبرد كنند. آخرین ماموریت شهید انشایی منطقه گیلانغرب بود، در آنجا در تاریخ 15/10/60 در درگیری با نیروهای دشمن در هنگام آزادسازی شیاه كوه به شهادت رسید. بنا به گفته فرماندهانش آخرین پیام او این بود "به مادرم و امام بگویید شیاه كوه از آتش دشمن ‌لرزید اما انشایی ‌نلرزید...

یادش گرامی و راهش پر رهرو باد

-----------------------------------------------------------------

عکس زیر توسط خودم در دهم آبان ماه سال نود گرفته شده و  به دلیل شرایط نامساعد جوی عکس را از فاصله دور گرفته ام.

محل قرار گیری من "تپه کرجی ها"، محل عملیات پیروزمندانه مطلع الفجر می باشد، عملیاتی که فرماندهی آن بر عهده شهید محسن وزوایی بود.

ارتفاعات شیاکو با فلش قرمز نشان داده شده است.

                     
نوشته شده در تاریخ شنبه 2 اردیبهشت 1391 توسط جلال رنجبران(خادم الشهدا)

قالب وبلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic